להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 פורום משתחררים


קישורים שימושיים

יורם לימודים: ידיעונים חינם

ייעוץ לימודים
עבודה בלונדון
דרושים חיילים משוחררים
פסיכומטרי ובגרויות
עבודה מועדפת

כתיבת קורות חיים לחיילים משוחררים

כשחייל משוחרר כותב קורות חיים הוא נתקל בבעיה של כביכול חוסר ניסיון ,במאמר קצר זה נראה ונסביר איך חייילים משוחררים יכולים לכתוב קורות חיים שעוברים מסך
במאמר זה נדבר על:

  • מטרת קורות החיים.
  • מי ואיך קוראים את קורות החיים .
  • כיצד יוצרים בהירות בקורות החיים .
  • דגשים לקורות חיים  עבור חיילים משוחררים.
  • הדגמה של קורות חיים .

מטרת קורות החיים

לקורות החיים שאנחנו כותבים יש גם יעד בטווח הבינוני וגם מטרה מיידית .נבהיר הן את המטרה והן את היעד זאת על מנת שנוכל לכתוב מסמך מנצח של קורות חיים ,שהרי  אם מטרת קורות החיים אינה ברורה לנו כיצד ננצח משחק?  המטרה המיידית של קורות החיים היא לגרום למי שקורא אותם להתקשר אלינו או לחלופין להעביר אותם לאיש מקצוע נוסף שיזמן אותנו לראיון עבודה .היעד בטווח הבינוני של קורות החיים הוא לשרת אותנו בראיון העבודה עצמו ,להוביל את המראיין לשאול אותנו שאלות על הצלחות שלנו ,,לשווק אותנו כאמינים  וכיו"ב . כמובן  שאם רק המטרה המיידית היתה חשובה לנו כולנו היינו רושמים שיש לנו תואר ראשון ,שני ודוקטורט .(אם כי גם זה לא תמיד נכון ).

מי ואיך קוראים  את קורות החיים

את קורות החיים שלנו  קוראים  בשלב הראשוני מנהלת או מזכירת משאבי אנוש שקוראת עשרות ואולי מאות קורות חיים ביום . היא לא ממש קוראת  ,היא יותר סורקת ברפרוף .קורות החיים שעוברים בהצלחה את הרפרוף זוכים לקריאה יותר מעמיקה של הפרטים  ולבחינה יותר מדוקדקת . קחו עמוד טקסט  ורפרפו עליו כמה שניות וראו מה אתם קולטים בשניות אלה . המטרה שלנו שבתהליך הרפרוף הזה קורות החיים שלנו יבלטו ויעברו  לשלב המיוני הבא שהוא או עיון יותר מעמיק באותו רגע ,או עיון יותר מעמיק לאחר מכן . כמובן שאנחנו צריכים לכתוב את קורות החיים כך שגם בקריאה לא מעמיקה יבלוט מאד מי אנחנו ולמה אנחנו מתאימים למשרה .
את זה נשיג  ע"י בהירות בקו"ח תוך הדגשת המילים החשובות .


---------------------------------------------------------------------------------------------------
קראו באתר משתחררים חומר רלבנטי ובעל ערך לחיילים משוחררים-
עבודות מהבית | עבודות בחו"ל | הצעות לחיילים משוחררים | עבודה לחיילים משוחררים | הכנה לפסיכומטרי
---------------------------------------------------------------------------------------------------

כיצד יוצרים בהירות בקורות החיים?

בהירות בקורות החיים יוצרים קודם כל על ידי חלוקה ברורה לפסקאות ,פסקא של פרטים אישיים ,פסקא של ניסיון תעסוקתי ,פסקא של השכלה פסקא של כישורים שפות וכיו"ב . גם אצל חייל משוחרר  שהשתחרר אתמול מהבקו"ם  הפסקא של הניסיון תעסוקתי לא צריכה להיות ריקה ועל זה ארחיב בפסקא הבאה . בתוך הפסקאות מילים שקשורות למשרה שאנחנו מחפשים ומילים שמדגישות יתרונות שלנו נדגיש או נשים  בסעיפים .


דגשים לקורות חיים עבור חיילים משוחררים

חיילים משוחררים שהלכה למעשה אין להם ניסיון תעסוקתי בשוק האזרחי צריכים להדגיש ניסיון מהשרות הצבאי וניסיון לפני השרות הצבאי כניסיון תעסוקתי . כמו כן עליכם להדגיש את התכונות האישיותיות הנגזרות מהתפקדים אותם מילאתם בשרותכם הצבאי .כמובן שכדאי להדגיש במיוחד תכונות ומאפיינים הרלונטיים למשרה אליה אתם שולחים קורות חיים .היתרון היחסי שלכם בתור חיילים משוחררים זה רעננות ,משובת נעורים ומוטיבציה דברים שאם תשכילו להדגיש תייצרו לעצמכם יתרון חסי משמעותי .

דוגמא לקורות חיים


דוגמאלקורות חיים                  
 
 

נכתב בחסות שתלים ובחסות גופי חימום
 
מתלבטים מה ללמוד? קבלו ייעוץ לימודים, מידע על מסלולים ותנאי קבלה וידיעונים חינם וללא התחייבות! לחצו על התמונה כדי לקבל פרטים נוספים
 

רוצים לעשות פסיכומטרי ומתלבטים היכן? לחצו כאן
הבית של החיילים המשוחררים

מפת האתר   תנאי שימוש     דרושים  אודות   משתחררים  פרסום באתר