להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 פורום משתחררים


קישורים שימושיים

יורם לימודים: ידיעונים חינם

ייעוץ לימודים
עבודה בלונדון
דרושים חיילים משוחררים
פסיכומטרי ובגרויות
עבודה מועדפת

דף הבית >> לימודים >> לימודי תואר ראשון >> לימודי חינוך והוראה >> מכללת אחווה
 
מכללת אחווה - חוד החנית של החינוך בישראל
מכללת אחווה או הקמפוס האקדמי אחווה הוא מוסד אקדמי שהוקם בשנת 1971 על ידי המועצה האזורית באר טוביה. הקמפוס בנוי משתי מכללות שהאחת היא המכללה האקדמית אחווה שנמצאת באחריותה האקדמית של אוניברסיטת בן גוריון ומעניקה מטעמה מספר תארים בתחומים שונים ואחווה- המכללה האקדמית לחינוך שאינה בחסות האוניברסיטה ומעניקה תואר ראשון ושני בתחום החינוך.
מכללת אחווה קיבלה אישור מהמועצה להשכלה גבוהה להעניק תארים עצמאיים בתחום החינוך בשנת 1997 במספר תחומי התמחות ובכמה מסלולים. בדומה מפעילה המכללה האקדמית לחינוך אחוה גם תוכניות ייעודיות להכשרת מורים מקרב המגזר הבדווי והעדה האתיופית שמותאמות לצרכים הייחודיים של אוכלוסיות אלו.
תואר ראשון בחינוך ובהוראה של מכללת אחווה
המכללה מקיימת תוכנית לימודים לתואר ראשון בחינוך במסלול לחינוך היסודי, העל יסודי, החינוך המיוחד, הגיל הרך והוראת אנגלית. בלימודים לתואר ראשון ותעודת הוראה ניתן לבחור להתמחות במנהל מערכות חינוך, היסטוריה, מתמטיקה, לשון עברית, מדעי הטבע וספרות. אופי הלימודים במכללת אחווה כולל שיעורים תיאורטיים והכשרה מעשית כאחד כדי להקנות לבוגרים את הכלים להשתלב בחינוך הרגיל והבלתי פורמאלי.
תנאי הקבלה של מכללת אחווה לתואר הראשון בחינוך הם:
·         תעודת בגרות מלאה
·         ציון התאמה
·         בחינת כניסה.
ציון ההתאמה המינימאלי הנדרש הוא 525 והוא מורכב מציוני בחינות הבגרות והבחינה הפסיכומטרית. יחד עם זאת, פטור מהבחינה הפסיכומטרית יוענק למועמדים ללימודי החינוך היסודי או הגיל הרך עם ממוצע ציוני בגרות מעל 92.
מכללת אחווה- תואר שני בחינוך
התואר השני בחינוך של מכללת אחוה מאפשר לסטודנטים להעמיק את ידיעותיהם בתחום שבו בחרו להתמקצע והזדמנות להתקדם לתפקידים נוספים ולשפר את אופי העסקתם.מלבד הדגש על ההתפתחות האישית והלמידה של כל סטודנט קיימת בתוכנית גם התייחסות לחיבור שבין התיאוריה וחיי המעשה בתחום החינוך.הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה שיש להם ותק מקצועי של שלוש שנים.
המסלולים הקיימים לתואר שני באחוה הם:
·         חינוך מיוחד
·         חינוך מתמטי לבית הספר היסודי
·         מנהל מערכות חינוך ותרבות עם ישראל והוראתה.
 
התוכנית למצטיינים של מכללת אחווה
לצד תוכניות הלימודים הרגילות מקיימת מכללת אחווה גם מסלול ייעודי למצטיינים שפרוס על שלוש שנות לימוד וכולל מלגת קיום ושכר לימוד. תוכנית זו כוללת פעילויות בפנים ומחוץ לקמפוס, כנסים, הרצאות, סיורים ולימודים בקבוצות קטנות. תנאי הקבלה לתוכנית למצוינים הם ציון התאמה מינימאלי של 630 וציון 95 בחמש יחידות לימוד באחד המקצועות בתעודת הבגרות.
הסבת אקדמאים להוראה במכללת אחווה
מסלול זה מיועד לבעלי תואר ראשון שמעוניינים בהסבה מקצועית להוראה. הלימודים בו מיועדים לבעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 80 לפחות. תכני המסלול מיועדים על מנת להקנות לסטודנט שמגיע עם ידע מוקדם בתחומים שונים את הכלים הדרושים על מנת להתמחות בחינוך.
--------------------------------------------------------------------------------------------
לימודי חינוך והוראה | קורסים לחיילים משוחררים | ייעוץ לימודים | מכללת אמונה
 
מתלבטים מה ללמוד? קבלו ייעוץ לימודים, מידע על מסלולים ותנאי קבלה וידיעונים חינם וללא התחייבות! לחצו על התמונה כדי לקבל פרטים נוספים
 

רוצים לעשות פסיכומטרי ומתלבטים היכן? לחצו כאן
הבית של החיילים המשוחררים

מפת האתר   תנאי שימוש     דרושים  אודות   משתחררים  פרסום באתר