להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 פורום משתחררים


קישורים שימושיים

יורם לימודים: ידיעונים חינם

ייעוץ לימודים
עבודה בלונדון
דרושים חיילים משוחררים
פסיכומטרי ובגרויות
עבודה מועדפת

 

הכוונת מקצוע ולימודים לאחר הצבא 

התקופה שלאחר הצבא מאופיינת בבלבול וחיפוש דרך. הצורך למצוא תחום לימודים ותחום עיסוק, יחד עם הצורך הכלכלי בפרנסה, גורם לחיילים משוחררים רבים לחפש אחר הכוונה מקצועית ללימודים או לבחירת מקצוע לחיים. להלן מספר טיפים שיוכלו לסייע לכם מעט בכל התהליך של מציאת כיוון בחיים ובחירה נכונה של הכשרה ועיסוק עתידי:

הכוונה לחיילים משוחררים באמצעות ייעוץ לימודים

במידה ויש לכם איזשהו כיוון בראש לגבי התחום שמתאים לכם, תוכלו בקלות לקבל הכוונה מקצועית בחינם שתסייע לכם לעשות קצת סדר בשלל מוסדות הלימוד הזמינים עבורכם, מסלולים ותוכניות לימודים, תנאי קבלה וכ"ו. קבלת ידיעונים ממגוון מוסדות בתחום אותו אתם מבקשים ללמוד (אפשרי גם אם אתם מתלבטים בין מספר תחומים) אינה כרוכה בתשלום ויכולה להעשות גם באופן מרוכז ומבלי שתאלצו לפנות בנפרד לכל אוניברסיטה או מכללה, וזאת דרך פורטלי לימודים שונים המקושרים למגוון מוסדות הלימודים, מחזיקים יועצי לימודים מקצועיים,  ומציעים את השירות ללא תשלום. לאחר קבלת הידיעונים כל שנותר לכם יהיה להקדיש מעט זמן על מנת לעיין בהם ולהחליט בהתאם לכישוריכם ורצונכם מיהו המרכז האקדמי שעל פניו מתאים לכם בהתאם למקצוע הלימוד המבוקש. תוכלו גם בצורה זו או אחרת להעזר במידע הקיים במשרדי הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים.

מתלבטים מה ללמוד? קבלו ייעוץ והכוונת לימודים לחיילים משוחררים, מידע על מסלולים,ידיעונים חינם ופרטים על תנאי קבלה מיועצת לימודים אונליין,חינם וללא התחייבות! לחצו כאן לפרטים


הכוונה לחיילים משוחררים באמצעות ייעוץ תעסוקתי

במידה ולאחר הגיעכם לסטטוס של חיילים משוחררים ואתם חשים כנטולי כיוון לחלוטין ומתלבטים לגבי מהות ואופי עיסוקכם העתידי, שוקלים בכלל אם המסלול האקדמי מתאים לכם או שאולי עדיף בכלל לפסוח על לימודי תואר ולעבור קורס מקצועי, מתלבטים בין שני תחומי עיסוק או לימודים שונים בתכלית - ייתכן שכדאי לכם לפנות לייעוץ תעסוקתי או הכוונה מקצועית מעמיקה יותר. הכוונת חיילים משוחררים מסוג זה לרוב תהיה כרוכה בתשלום, אולם לעיתים הוצאת סכום כסף מסויים על מנת לבחור נכון את המקצוע שישרת אתכם במהלך שארית חייכם, היא משתלמת ביותר. מדובר במכונים דוגמת מכון הדס, אדם מילא וכ"ו, אשר מקיימים הכוונה מקצועית לחיילים משוחררים ולבוגרים יותר. באמצעות שורה של מבחנים וראיונות ינסו צוותי המאבחנים המקצועיים במכונים הללו לקלוע באפן המדוייק האפשרי לתחום הלימודים/עבודה שישרת אתכם בהתאם לכישוריכם ורצונכם.

---------------------------------------------------------------------------------------------
   מעוניינים לקבל הצעות ללא התחייבות לחיילים משוחררים בתחומי 
   עבודה, לימודים ופסיכומטרי ?
לחצו כאן
---------------------------------------------------------------------------------------------

הכוונת חיילים משוחררים בשיטת עשו זאת בעצמכם

החיים הם מסע של לימוד עצמי, ניסוי וטעייה הם ממילא הכרחיים עבור כל אדם כדי להכיר עצמו טוב יותר ולדעת לבד מה מתאים לו ומה לא. ניתן להתייחס לשנה שנתיים שלאחר הצבא כתקופה שבה אתם מחפשים כיוון בחיים ומתנסים בכמה שיותר תחומים שונים, גם לצורך החוויה וההעשרה, אך גם כדי להגיע אל הכן דרך הלא. אתם אלו המספקים לעצמכם את ההכוונה לחיילים משוחררים דרך החוויה האישית.

הכוונה היא בעיקר לקורסים מקצועיים בתחומים שונים של מקצועות מבוקשים שניתן לקחת, במקרים רבים ניתן אף לקבל שיעור או אף סדרת שיעורים בחינם וללא התחייבות כדי שתוכלו להתרשם אם התחום הזה בכלל מדבר אליכם. לדוגמא - מתלבטים אם שוק ההון והמט"ח יכול להתאים עבורכם? קורס קצר יכול לגלות לכם מקצוע רווחי לחיים או להביא לשלילה מוחלטת של אפשרות זו. באותו אופן - לימודי צילום, סדנאות יזמות לבניית עסק עצמאי, מוזיקה, תכנות מחשבים, בישול, קורסי הדרכת ספורט וכ"ו. (חלק מהלימודים אף מוכרים ע"ח הפיקדון הצבאי). מתלבטים? פשוט נסו זאת על בשרכם. אותו דבר יכול לחול לגבי עבודות זמניות שונות בתחומים שונים. לאחר תקופה מסויימת של חוויה והתנסות, כנראה שתהיו הרבה יותר מגובשים לגבי מי אתם ומה מתאים לכם.

בכל מקרה - שיהיה הרבה בהצלחה בכל דרך שבה תבחרו...

לייעוץ לימודים ללא התחייבות

משתחררים - עמוד הבית
 

 

 
מתלבטים מה ללמוד? קבלו ייעוץ לימודים, מידע על מסלולים ותנאי קבלה וידיעונים חינם וללא התחייבות! לחצו על התמונה כדי לקבל פרטים נוספים
 

רוצים לעשות פסיכומטרי ומתלבטים היכן? לחצו כאן
הבית של החיילים המשוחררים

מפת האתר   תנאי שימוש     דרושים  אודות   משתחררים  פרסום באתר