להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 פורום משתחררים


קישורים שימושיים

יורם לימודים: ידיעונים חינם

ייעוץ לימודים
עבודה בלונדון
דרושים חיילים משוחררים
פסיכומטרי ובגרויות
עבודה מועדפת

דף הבית >> לימודים >> האוניברסיטה הפתוחה- אוניברסיטה פתוחה לכולם
 

שמה של האוניברסיטה הפתוחה מרמז על ייחודה: גם אוניברסיטה הפתוחה לכולם
ללא תנאי קבלה כמו פסיכומטרי או בגרויות, וללא התחשבות בהישגים הלימודיים
של הסטודנטים מהעבר; וגם פתוחה מלשון "פתיחות"- גמישות מוחלטת המאפיינת
אוניברסיטה זו: רק התלמידים קובעים אילו קורסים יעברו, באילו מועדים, ובכמה זמן
יסיימו לימודי תואר (תואר ראשון או תואר שני).

האוניברסיטה הפתוחה מתגאה ברמה אקדמית גבוהה, בטובי המרצים מהאקדמיה
ובמסלולי לימודים לתואר מגוונים ואיכותיים. מדובר בתואר אקדמאי לכל דבר,
ותואר ראשון מאפשר לבוגריו להמשיך לתואר שני בכל מוסד אקדמי שיבחר.

מעוניינים במידע ללא התחייבות מהאוניברסיטה הפתוחה על כל המסלולים המעניינים הזמינים עבורכם? לחצו כאן  וקבלו גם מידע על מלגות תואר ראשון באוניברסיטה בפתוחה                                      

אוניברסיטה פתוחה- יתרונות וחסרונות

לימודים אקדמאים באוניברסיטה הפתוחה מאופיינים ביתרונות רבים, אך ביתרונות אלו למעשה גלומים גם החסרונות של לימודים אלו. כאמור, הגמישות והפתיחות מהווים את חלון הראווה של האוניברסיטה. בעצם מדובר על לימודים בשיטת "עשה זאת בעצמך". אתה או את הבוסים של עצמכם ומרכיבים לבד את תכנית הלימודים שמתאימה לכם. אתם קובעים מה תלמדו, כמה תלמדו, מתי לגשת לבחינות, ומתי לסיים את לימודי התואר. ישנן הרצאות מועטות יחסית שגם לגביהם ניתן לבחור אם להיות נוכחים או לא, ורוב המטלות הינן בבחינת עבודה מהבית. 

יתרונות של שיטה זו ברורים מאליהם: אוניברסיטה הפתוחה לכולם מתאימה מאד לאלו אשר לא הצליחו בבגרות או בפסיכומטרי ומונעת מהם את הטרחה והכסף הכרוכים בשיפור בגרויות או קורסי הכנה לפסיכומטרי. מכיוון שלא ברור בכלל שאלו מהווים באמת אינדיקציה טובה להצלחה עתידית בלימודים אקדמאים- האוניברסיטה הפתוחה בעצם נותנת את האפשרות להתחיל מחדש עם "דף חלק", ובוחנת אותך רק על סמך הישגי ההווה

אוניברסיטה פתוחה גם מתאימה מאד לאנשים עסוקים. בין אם יש לך עבודה תובענית שלא מאפשרת לך ללמוד לתואר במרכז אקדמאי שגרתי ולעמוד בכל המטלות שזה מטיל עליך, או בין אם את אמא לילדים שמחוייבת לשלב חיי משפחה עם לימודי תואר ראשון או שני, (ולעיתים גם תידרשי לשלב במקביל עבודה, לימודים ומשפחה), או בין עם אתם פשוט אנשים עשירים בחיי פנאי ותחביבים מגוונים שלא מעוניינים לשקוע כולכם במסגרת התובענית והטוטאלית של לימודים מסורתיים- האוניברסיטה הפתוחה היא המסגרת המתאימה לכם.

יתרון נוסף של לימודים באוניברסיטה הפתוחה עשוי לקרוץ לאוטו-דידאקטים שבינינו, אנשים בעלי יכולות לימוד עצמי, לעיתים אפילו מעט נן-קונפרמיסטים, אשר מפיקים את המירב כאשר הם אלו אשר מרכיבים לעצמם את תכנית הלימודים, לומדים בקצב ובדרך שלהם,  ומבלי להיות כפופים להנחיות, חוקים והוראות. 

החסרון הבולט של האוניברסיטה הפתוחה מתבטא בכך שהיא מציעה שיטת לימוד שאינה מתאימה לכולם. נדרשת מידה לא מועטה של משמעת עצמית ומוטיבציה, וישנם אנשים רבים הזקוקים למסגרת כמו אוויר לנשימה, מסגרת לימודים אשר מעניקה סדר, אנרגיה של לימודים, הפרייה הדדית (למרות שגם באוניברסיטה הפתוחה ניתן בהחלט למצוא קבוצות לימוד מגוונות)ואף- חיי חברה והווי אוניברסיטאי. רבים מאיתנו אוהבים וזקוקים ל"יד מכוונת".אוניברסיטה פתוחה- מה ניתן ללמוד? 

כמעט הכל.. לימודי תואר ראשון או תואר שני במגוון תחומים ובהיצע רחב הדומה לקיים באוניברסיטאות או מכללות רגילות. רשימה חלקית בלבד: לימודי מדעי המחשב, לימודי תקשורת, לימודי מדעי החברה,מדעי המדינה,  כלכלה, מתמטיקה, חינוך, פסיכולוגיה, הנדסת תעשייה וניהול, פילוסופיה, ספרות, אומנות, יהדות, ניהול ועוד ועוד...  סביר להניח שתמצאו באוניברסיטה הפתוחה כל מסלול לימוד שמעניין אתכם. 

כמו כן- בנוסף ללימודי תואר מגוונים, מציעה האוניברסיטה הפתוחה גם מגוון רחב של לימודי תעודה, הכשרה ופנאי המיועדים לאלו המעוניינים "תכלס" לרכוש מקצוע בזמן קצר, או להעמיק את הידע בתחום הקרוב לליבם. לרוב- מדובר בלימודי המשך. היא עושה זאת באמצעות בתי ספר מטעמה המציעים קורסים מרתקים והפזורים באזורים שונים בארץ כגון: בית הספר לשפות דיאלוג, בית ספר למחשבים תפניטקמירב לרפואה משלימה, לימודים למנהלים ב"תפנית" ועוד. 

מעוניינים במידע ללא התחייבות מנציגי האוניברסיטה הפתוחה על כל מסלולים הלימודים הזמינים עבורכם? לחצו כאן 


קמפוסים ומכללות של האוניברסיטה הפתוחה


כבר הזכרנו כי מדובר ב- אוניברסיטה הפתוחה לכולם, והדבר נכון גם בכל הקשור לאזור הלימודים. קמפוסים בכל רחבי הארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע וגבעת חביבה. 
כמו כן- ישנן מכללות המציעות תכניות לימודים מטעמה של האוניברסיטה הפתוחה, למשל:
מכללת רעננה, מכללת רמת גן, מכללת אשדוד, מכללת רחובות ועוד. 
היתרון הטמון בלימודי אוניברסיטה פתוחה באמצעות מכללות הינו שהמכללות מספקות תכנית לימוד מסודרת (וגם לא לשכוח- מחייבת...) אך מצד שני ניתן להנות מתנאי הקבלה הקלים בדיוק כפי שנהוג באוניברסיטה הפתוחה. למרות שמדובר בלימודי מכללה- תואר שמושג בדרך זו, הינו תואר אוניברסיטאי לכל דבר. 

                                 בהצלחה בכל מסלול לימודים שבו תבחרו...
---------------------------------------------------------------------------------------------
תואר ראשון  | לימודים | לימודי מדעי המחשב | קורס עריכה לשונית

----------------------------------------------------------------------------------------------
הכנסו לפרטים על מגוון מסלולי לימוד איכותיים באוניברסיטה הפתוחה
----------------------------------------------------------------------------------------------
 

 
מתלבטים מה ללמוד? קבלו ייעוץ לימודים, מידע על מסלולים ותנאי קבלה וידיעונים חינם וללא התחייבות! לחצו על התמונה כדי לקבל פרטים נוספים
 

רוצים לעשות פסיכומטרי ומתלבטים היכן? לחצו כאן
הבית של החיילים המשוחררים

מפת האתר   תנאי שימוש     דרושים  אודות   משתחררים  פרסום באתר